Předmět: Workshop internetové tvorby

« Zpět
Název předmětu Workshop internetové tvorby
Kód předmětu KZU/WITB
Organizační forma výuky Cvičení
Úroveň předmětu Bakalářský
Rok studia 2
Semestr Zimní a letní
Počet ECTS kreditů 3
Vyučovací jazyk Čeština
Statut předmětu Povinně-volitelný
Způsob výuky Kontaktní
Studijní praxe Nejedná se o pracovní stáž
Doporučené volitelné součásti programu Není
Dostupnost předmětu Předmět je nabízen přijíždějícím studentům
Vyučující
  • Nevyjel Martin, Mgr.
  • Dluhí Ondřej, Bc.
Obsah předmětu
1. rozdělení do skupin, rozdělení rolí v rámci skupin, volba námětu 2. preprodukce ? proniknutí do zvolené problematiky, sběr materiálu, první verze scénáře 3. produkce ? natáčení (rozhovory, ilustrační záběry, stand-upy?), další verze scénáře 4. postprodukce ? technický scénář, hrubý sestřih, dotáčky, synchrony, ozvučení, titulkování, grafika, finální sestřih, export na požadovaný nosič 5. promítnutí finální verze reportáže, následná diskuze, zhodnocení práce celku i jednotlivých členů týmu

Studijní aktivity a metody výuky
Grafické a výtvarné činnosti
Výstupy z učení
Účelem workshopu Internetové tvorby je umožnit posluchačům vyzkoušet si provoz vlastního webového portálu, respektive časopisu s využitím znalostí získaných v předchozích předmětech. Posluchači by měli zvládnout přípravu, vydávání a následnou administraci textů, řízení anket, diskuzí atp. v reálném provozu a také týmovou spolupráci. Každý ze studentů si vyzkouší všechny role: autora/administrátora i uživatele malého elektronického časopisu. Pro tyto účely budou studenti rozděleni do 3. skupin na: editory serveru, autory, uživatele. Autoři sepíší texty - reálně použitelné články tématicky odpovídající dohodnutému formátu serveru (bude domluven v průběhu prvního semináře) a vloží je do redakčního systému. Editoři provedou jejich přípravu a publikaci. "Čtenáři" se budou k textům vyjadřovat v diskuzním fóru, hlasovat v anketách a způsobovat editorům situace, na něž budou nuceni reagovat (spam v komentářích atd.). Po dvou až třech "vydáních" se skupinky prostřídají.
Student si osvojí praktické kompetentce a profesní rutiny disponující ho k samostatné činnosti v internetových médiích a bude připraven na praktickou část státní závěrečné zkoušky.
Předpoklady

KZU/PITB

Hodnoticí metody a kritéria
Analýza výkonů studenta

Zápočet: Pedagog bude průběžně kontrolovat průběh workshopu, respektive činností studentů. Základním požadavkem pro udělení zápočtu je aktivní činnost na semináři, tedy při přípravě textů, řízení RS. Objektivním měřítkem pro udělení zápočtu bude podmínka vydat na serveru samostatně 2 texty. Kolokvium: obhajoba způsobu zpracování textů a rozprava nad dalšími možnostmi zpracování.
Doporučená literatura
  • MySQL Server, PHP Nuke (v mutaci United Nuke), webhosting. .


Studijní plány, ve kterých se předmět nachází
Fakulta Studijní plán (Verze) Kategorie studijního oboru/specializace Doporučený ročník Doporučený semestr
Fakulta: Filozofická fakulta Studijní plán (Verze): Žurnalistika (2015) Kategorie: Publicistika, knihovnictví a informatika 2 Doporučený ročník:2, Doporučený semestr: -