Předmět: Seminář k bakalářské diplomové práci 2

« Zpět
Název předmětu Seminář k bakalářské diplomové práci 2
Kód předmětu KHI/5AGB2
Organizační forma výuky Seminář
Úroveň předmětu Bakalářský
Rok studia nespecifikován
Semestr Zimní
Počet ECTS kreditů 5
Vyučovací jazyk Čeština
Statut předmětu nespecifikováno
Způsob výuky Kontaktní
Studijní praxe Nejedná se o pracovní stáž
Doporučené volitelné součásti programu Není
Vyučující
  • Golec Martin, doc. Mgr. Ph.D.
  • Vostrovská Ivana, Mgr. Ph.D.
  • Hlava Miloš, Mgr. Ph.D.
  • Šlézar Pavel, PhDr. Ph.D.
  • Nováček Karel, doc. Mgr. Ph.D.
  • Kalábková Pavlína, Mgr. Ph.D.
Obsah předmětu
1. seminář (Nováček, Kalábková): 1.-2. Úvod - metody psaní odborné archeologické práce. 3. Výběr tématu bakalářské práce a obecné zásady při psaní bakalářské práce. 4.-5. Postup při studiu odborné literatury. 6.-7. Tvorba obrazových katalogů. 8.-9. Tvorba databází. 10. Pokyny k závěrečné úpravě bakalářské práce z archeologie. 11.-13. Konzultace s vedoucím diplomové práce. 2. seminář (všichni vyučující): 1. Úvodní seminář - požadavky na podobu prezentací (Kalábková). 2.-13. Prezentace jednotlivých bakalářských diplomových prací a diskuse o nich (všichni vyučující). 3. seminář (všichni vyučující): Účast na konzultacích a tvorba bakalářské diplomové práce.

Studijní aktivity a metody výuky
Monologická (výklad, přednáška, instruktáž), Dialogická (diskuze, rozhovor, brainstorming), Metody práce s textem (učebnicí, knihou), Nácvik pohybových a pracovních dovedností, Grafické a výtvarné činnosti
  • Účast na výuce - 13 hodin za semestr
  • Domácí příprava na výuku - 120 hodin za semestr
Výstupy z učení
Seminář bude věnován metodice vedení bakalářské práce z oboru archeologie a možnostem jejího zpracování. První seminář seznamuje s metodikou psaní bakalářské práce. Student si take vybírá téma své diplomové práce, stanoví si základní pracovní postup. Druhý seminář je spojen se samostatnou prací na diplomovém úkolu, řízenou vedoucím bakalářské práce. Jsou realizovány kontaktní semináře, na nichž jednotlivi studenti prezentují své práce (zadání, stav zpracování, problémy). Třetí seminář je spojen již jen s plněním diplomového úkolu, pravidelnými konzultacemi s vedoucím bakalářské práce a psaním textu práce. Student má povinnost pravidelěn konzultovat průběh práce na svém diplomovém úkolu s vedoucím diplomové práce a plnit půběžně jím zadávané úkoly.
Osvojení si tvorby odborného písemného textu.
Předpoklady
Základní orientace ve zvoleném tématu diplomové práce.

Hodnoticí metody a kritéria
Analýza výkonů studenta

(1) Účast na výuce: 13 hodin = 0,5 kredit; (2) účast na konzultacích a plnění půběžných úkolů. 13 hod = 0,5 kreditu; (š) domácí příprava: 100 hodin = 4 kredity.
Doporučená literatura
  • Eco, U. (1997). Jak napsat diplomovou práci. Olomouc.
  • Geršlová, J. (2009). Vádemékum vědecké a odborné práce.. Šenov.
  • Kubátová, H. ? Šimek, D. (2007). Od abstraktu do závěrečné práce: jak napsat diplomovou práci ve společenskovědních a humanitních oborech: praktická příručka.. Olomouc.


Studijní plány, ve kterých se předmět nachází
Fakulta Studijní plán (Verze) Kategorie studijního oboru/specializace Doporučený ročník Doporučený semestr